ДІЇ АРМІЙСЬКОЇ АВІАЦІЇ ПІД ЧАС ВЕДЕННЯ РЕЙДУ ПІДРОЗДІЛАМИ ДЕСАНТНО-ШТУРМОВИХ ВІЙСЬК

Л. Кіндеркнехт, В. Мінасов, М. Смоляний

АНОТАЦІЯ

У статті аналізується зарубіжний та вітчизняний досвід бойового застосування вертольотів армійської авіації (АА) у сучасних війнах і локальних конфліктах при проведенні рейдових дій підрозділами Десантно-штурмових (аеромобільних) військ, а також досвід перекидання підрозділів Десантно-штурмових військ (ДШВ) вертольотами під час ведення бойових дій.

Під час ведення рейду десантно-штурмовим батальйоном можливе застосування бойових вертольотів із засідок. При цьому вертолітні засідки найбільш доцільно використовувати на шляхах висування найближчих резервів противника та у разі відходу мобільних об’єктів противника для   нанесення по ньому раптових ударів, використовуючи різні тактичні прийоми. Застосування засідок буде найбільш ефективним на місцевості, яка забезпечує скритність дій вертольотів і підбір достатньої кількості площадок.

Застосування армійської авіації дозволяє перекидання десантно-штурмових підрозділів під час проведення рейду. Вертольоти   повинні здійснювати політ на гранично малих висотах з використанням маскувальних властивостей місцевості, індивідуальних і групових засобів РЕБ. Вихід вертольотів на площадку висадки десантно-штурмового підрозділу здійснюється раптово і точно щодо місця та часу.

Підрозділи АА широко використовуються для евакуації підрозділів. Транспортно-бойові вертольоти забезпечують приймання на борт та перевезення особового складу, озброєння, документів; ведення розвідки. При цьому бойові вертольоти виконують завдання по знищенню засобів ППО на маршруті польоту; прикриття бойового порядку транспортно-бойових вертольотів від можливих атак вертольотів противника в повітрі; прикриття з повітря посадки та зльоту транспортно-бойових вертольотів, здійснюють евакуацію.

Командири десантно-штурмових підрозділів повинні знати тактику дій бойових, транспортно-бойових і транспортних вертольотів та їхні тактичні характеристики, вміло застосовувати це під час здійснення рейду, що дозволить суттєво підвищити його ефективність.

КЛЮЧОВІ СЛОВА

Вертольоти армійської авіації, група бойового управління, передовий авіанавідник, Десантно-штурмові війська, підрозділи вертольотів.

ПОВНИЙ ТЕКСТ:

PDF  (українська)

ЛІТЕРАТУРА

Томпкинс Дж. Оружие третьей мировой войны. Перевод с англ. М.: Воениздат, 1969.

Про затвердження Положення про електронні наукові фахові видання: Наказ від 30.09.2004р. за №768/431/547:vm.milportal.

John M. Carland/ HOW We Got There: Air Assault and the Emergence of the 1st Cavalry Division (Airmobile).

m. tv zvezda.ru/new/qhis.

Шавров И.Е. Локальные войны. История и современность. М.: Воениздат, 1981.

Про затвердження Положення про електронні наукові фахові видання: Наказ від 30.09.2004р. за №768/431/547: https://bmpd.leivyournal.com.

Про затвердження Положення про електронні наукові фахові видання: Наказ від 30.09.2004р. за №768/431/547. Боевое применение воздушно-десантных и воздушно-штурмовых войск стран Нато Л.Левадов: http://attend.to/commi.

Про затвердження Положення про електронні наукові фахові видання: Наказ від 30.09.2004р. за №768/431/547: https://hvvaul87.su.

 

Copyright 2014 Minasov 2(12) 2 ukr. Розроблено ІОЦ ВА
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free